Liitudes uudiskirjaga kingime sulle -10% järgmiselt ostult 

Search
Close this search box.

Muru Crafti lugu

MuRu Craft sai alguse armastusest õmblemise vastu, enda laste vajadustest ning teiste inimeste rõõmust. Sellesama energia ja armastusega toimetame ka edasi. Iga toode valmib käsitööna justkui oma lähedasele.

Olen MuRu Craft kaubamärgi looja Pille-Riin Luht ja olen pärit kaunist Lõuna-Eesti linnast Võrust. Kuna nüüdseks elukohaks on mul saanud imeline Muhu saar, siis MuRu Craft nime esimeses pooles saavadki kokku need kaks võrratult ilusat Eestimaa paika.

Minu suurimaks kireks läbi elu on olnud käsitöö. Juba lapsest saati meeldis mulle nukkudele riideid õmmelda ja neid hästi lahedalt riietada. Peale keskkooli lihvisin oskuseid õmbluskoolides ning seejärel erinevates tekstiiliettevõtetes.

Laste sündides tekkis vajadus trikotaažist sallid ja mütsid teha. Kuna need said nii mugavad, praktilised ja lahedad, siis hakkasin mütse-salle ka kingitusteks tegema. Sealt hakkas lumepall veerema, tulid esimesed tellimused ning see viiski välja enda ettevõtte loomiseni.

Hindan ehedat Eesti käsitööd ning rahvuslikke mustreid väga kõrgelt ning olen alati unistanud selle sees olemisest. Kõige rohkem lummab mind Muhu muster kogu oma värvikirevuses. Seetõttu olen ma meeletult tänulik elu eest, mis tõigi mind viimaks Muhu saarele, kogu selle ilu südamesse.

Siinne elu on niivõrd inspireeriv, mis avaldub ka minu loomingus. Järjest rohkem leiab Muhu mustrit ka ettevõtte toodetelt, kus rahvuslik muster on toodud ülivingelt tänapäeva.

Armastan väga värvide mängu, seega on ka MuRu Crafti kangavalik lummavalt värviline.
Kasutusel olevad nahasõbralikud orgaanilised kangad tarnitakse usaldusväärsete Euroopa tarnijate poolt.