MuRu Crafti lugu

MuRu Craft sai alguse armastusest õmblemise vastu, enda laste vajadusest ning teiste inimeste rõõmust. Sellesama energia ja armastusega toimetame ka edasi. Iga toode valmib käsitööna justkui oma lähedasele.

MuRu Craft kaubamärgi looja Pille-Riin Luht on pärit kaunist Lõuna-Eesti linnast Võrust ja kuna nüüdseks elukohaks on saanud imeline Muhu saar, siis MuRu Craft nime esimeses pooles saavadki kokku need kaks võrratult ilusat Eestimaa paika.

Suurimaks kireks on Pille-Riinil läbi elu olnud käsitöö. Juba lapsest saati meeldis talle nukkudele riideid õmmelda ja neid hästi lahedalt riietada. Peale keskkooli lihvis ta oskuseid veel õmbluskoolis ning seejärel erinevates tekstiiliettevõtetes. Laste sündides tekkis vajadus neile trikotaažist sallid ja mütsid teha. Kuna need said nii mugavad, praktilised ja lahedad, siis hakkas Pille-Riin mütse-salle ka kingitusteks tegema. Sealt hakkas lumepall veerema, tulid esimesed tellimused ning see viiski välja enda ettevõtte loomiseni. 

moeshow

Pille-Riin hindab ehedat Eesti käsitööd ning rahvuslikku mustreid väga kõrgelt ning on alati unistanud selle sees olemisest. Kõige rohkem lummab teda Muhu muster kogu oma värvikirevuses. Seetõttu on ta meeletult tänulik elu eest, mis tõigi ta viimaks Muhu saarele, kogu selle ilu südamesse. Siinne elu on niivõrd inspireeriv, mis avaldub ka tema loomingus. Järjest rohkem leiab Muhu mustrit ka ettevõtte toodetelt, kus rahvuslik muster on toodud ülivingelt tänapäeva.  

Kõik MuRu Crafti tooted valmivadki siinsamas, Muhu saare keskuses Liiva külas, imelises Muhu käsitööstuudios. Paljud põnevad tooteideed sünnivad Pille-Riini kodus, keset kadakaid ja männipuid.

mummuline peapael

Kui alguses moodustasid suurima osakaalu laste mütsid ja torusallid, siis nüüdseks on nendele lisandunud poiste ja tüdrukute pusad, pluusid, püksid ning beebide ilalapid ja tüdrukute kleidid. Põnev tooteseeria, mida lapsed väga armastavad, on “Värvi mind” riided – koera ja jänese pildiga pusad ja tuunikad, mida saab ise ära värvida.

Täiskasvanud leiavad tootevalikust nii mütse, salle, seelikuid kui ka mõnusaid tikandiga pusasid ja dresskleite.   

Pille-Riin armastab värvide mängu, seega on ka MuRu Crafti kangavalik lummavalt värviline. 

Kasutusel olevad nahasõbralikud orgaanilised kangad tarnitakse usaldusväärsete Euroopa tarnijate poolt.

Ostukorv